Cytaty Janusza Korczaka:

Logo Przedszkola

Przedszkole nr 118 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

tel/fax: (22) 838 33 87

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka- 19.01.2011r.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci.

Dzieci to czują i wiedzą dlatego zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków do przedszkola na to najcieplejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość.

Każda grupa przygotowała osobno występ dla babci i dziadka. Dzieci zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiele pięknych wierszy o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Ponadto grupa „Motylki” zaprezentowała jasełka, a grupa „Biedronki” przedstawienie „Zimo baw się z nami”.

Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla babci i dziadka. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które przygotowały dla nich uroczystość.

Tuż po zakończeniu uroczystości dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek.